Týden od 18. – 22. 3. 2024 „Velikonoce“

V tomto týdnu jsme si ve Sluníčkách povídali o velikonočních svátcích a zvycích. Děti se seznámily s pojmy tatar a kraslice. Pověděli jsme si co se během Velikonoc dělá a děti se seznámily s koledou „Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný“ a také „Ben, ben, ben“. Společně jsme rytmizovali, hráli na ozvučná dřívka, zpívali, cvičili a hráli hudebně-pohybové hry „Na veverku“ a „Na zajíčka“. Zkoušeli jsme chůzi tanečním krokem s písní „Vrby se nám zelenají“. Děti vymalovávaly a lepily kuřátko ve vajíčku. Říkankou „Smrt, smrt ukrutná“ a písní „Neseme Morenu“ jsme se rozloučili se zimou, procházkou k potoku jsme celá mateřská škola odnesli Morenu k potoku a hodili ji tam. Zpět jsme přinesli „létečko“, abychom měli krásné slunné dny. S Emičkou jsme oslavili narozeniny.

Lucie Janochová