Od 28. 6. do 30. 6. 2021 – ,,Léto už je tu“

Poslední tři dny školního roku jsme ve Sluníčkách trávili hraním hudebně-pohybových her, cvičením a zpěvem písniček, které se děti naučily během celého roku. Venku děti na školní zahradě jezdily na odrážedlech, hrály si v pískovišti nebo využívaly skluzavky a průlezky. Byli jsme i na procházce  u potoka, kde jsme se s dětmi věnovali pozorování hmyzu,…

Číst dál →

Týden od 21. 6. do 25. 6. 2021 – ,,Léto už je tu“

Léto už je tu a všichni ví, že k létu patří dlouhé teplé dny, dovolená a mnoho výletů. V průběhu týdne byl pro děti připraven nabitý program. V pondělí se děti na školní zahradě zúčastnily hudebního programu  „Rytmus pro život“. Děti se prostřednictvím hudebních her seznámily s netradičními hudebními rytmickými nástroji (africký buben djembe, rumba koule, tamburína aj.). Děti…

Číst dál →

Týden od 14. 6. do 18. 6. 2021 – ,,Těšíme se na prázdniny II.“

Tento týden jsme pokračovali v tématu „Těšíme na prázdniny“.  S dětmi jsme si povídali o tom, čemu se budeme o prázdninách věnovat, jaký sport se nám líbí a co rádi děláme. Děti se pochlubily tím, kdo má na zahradě vlastní bazén, sdělily si kdo už umí plavat, a poté si namalovaly barvami podle své fantazie…

Číst dál →

Týden od 31.5. do 4.6. 2021 – ,,Těšíme se na prázdniny“

fotka

Druhý červnový týden jsme s dětmi odletěli předčasně na prázdniny. S dětmi jsme si povídali, co můžeme dělat o prázdninách a kam můžeme jet na dovolenou. Děti si namalovaly pláž s mořem. Nejprve si děti uvolnily ruce a zahrály si na moře, poté malovaly vlnky vodovými barvami. Na školní zahradě děti posypaly obrázek pískem a procvičovaly úchop do…

Číst dál →

Týden od 24.5. do 28.5. 2021 – ,,Povolání“

Poslední květnový týden jsme se věnovali tématu „Povolání“. Děti sdělovaly, jaká znají povolání a proč lidé chodí do práce. S doprovodem tematických říkanek si děti procvičovaly rytmus a své pohybové dovednosti. Děti si zahrály na zedníky; nejprve si namalovaly komín, který vylepily barevnými cihličkami. Vyzkoušely si i být švadlenou; zapouštěním vodových barev do klovatiny zdobily šaty,…

Číst dál →

Týden od 17.5. do 21.5. 2021 – ,,Dopravní prostředky II.“

V tomto týdnu jsme ve Sluníčkách ještě pokračovali v tématu „Dopravní prostředky“. Cvičili jsme s proužky krepového papíru, tancovali s Míšou Růžičkovou, hráli pohybové hry „Na barevná auta“, „Do garáží“ a sluchovou hru „Prší“. Děti se seznámily s písněmi „Hop, hop, hop“, „Vláček“, „Lodička“ a s říkankou „Semafor“. Z barevných papírů jsme si vyrobili autíčka,…

Číst dál →

Týden od 10.5. do 14.5. 2021 – ,,Dopravní prostředky“

Po dvou měsících jsme se konečně dočkali a shledali s našimi dětmi ze třídy Sluníček. Hned první den jsme se přivítali, povídali jsme si, co děti dělaly, když nebyly v MŠ. Po radostném přivítání jsme se věnovali týdennímu tématu „Dopravní prostředky“. Zopakovali jsme poznávání barev, vysvětlili si, co znamenají barvy na semaforu. Následně si děti…

Číst dál →

Týden od 22.2. do 26.2. 2021 – ,,Pohádky“

Po úžasném karnevalu máme u Sluníček další pěkné téma – „Pohádky“. Týden jsme začali hudební pohádkou „O neposlušných kůzlatech“. Následoval příběh „O Otesánkovi“, kterého jsme společně „nakrmili“ samými dobrotami. Děti si přitom procvičily správnou techniku stříhání i lepení a také malovaly pastelkami podle své fantazie. Cvičili jsme se stuhami a s míčky, hráli jsme pohybové hry…

Číst dál →

Týden od 15.2. do 19.2. – ,,Máme tady karneval“

Hned od pondělí se aktivity nesly v duchu karnevalu. Děti si vyrobily svého klauna ze své fotografie, zapouštěly anilinové barvy do klovatiny a vyrobily si balonek. Děti si zahrály pohybovou hru „Maso x Půst“, pohybem reagovaly na slovo, zacvičily si s papírovou stuhou. S padákem jsme si zahráli hry, reagovali jsme na hudbu a na závěr jsme si…

Číst dál →