Týden od 13.1. – 17.1. „Zvířata v zimě“

iStock-865020046-1024x759

Druhý lednový týden nám přinesl téma „Zvířata v zimě“. Povídali jsme si o tom, která volně žijící zvířata můžeme vidět v našem okolí a jak jim můžeme pomoci v zimě. Děti poznávaly zvířata a věděly, které potraviny můžeme dát zvířatům v lese do krmelce a také věděly, co ptáčci rádi přivítají v jejich krmítku. Každé ráno děti protáhly svoje…

Číst dál →

Týden od 6. 1. – 10. 1. „Paní Zima čaruje“

Hned v pondělí se děti vrátily po Vánocích plné zážitků, v komunitním kruhu jsme si povídali, co dětem přinesl Ježíšek k Vánocům. Aby jsme se naladili na povánoční týden, zazpívali jsme si u klavíru písničky, které souvisí se zimním obdobím – Mráz, mráz, Sláva, už je sníh, i když venku žádný sníh nebyl, tak jsme…

Číst dál →

Týden od 16. 12. – 20. 12. „Vánoce, Vánoce, přicházejí“

vanoce-2019-hlavni_1

Poslední týden v tomto roce panoval v duchu Vánoc. Povídali jsme si Vánocích a nadělování dárečků, které budou probíhat v naší třídě. V průběhu týdne jsme zopakovali pohybové hry, které jsou nám už známe a zazpívali jsme si písničky u klavírů. Ve čtvrtek k nám přišel Ježíšek, který dětem přinesl mnoho pěkných dárečků. Po rozbalování dárečků jsme si zazpívali ve…

Číst dál →

Týden od 9. – 13. 12. „Vánoce, Vánoce, přicházejí“

Tento týden jsme si s dětmi povídali o blížícím se svátku, Vánocích. V pondělí si děti namalovaly prstovými barvami kapříka a baňku. V komunitním kruhu jsme si společně zopakovali básničku Dobrý den, dobrý den, kterou se zdravíme a přejeme si krásný den a  báseň Kamarád, kamarád, u které si zopakujeme, že se k sobě chováme…

Číst dál →

Týden od 2. – 6. 12. „Příchod Mikuláše, anděla a čerta“

78263621_1131281750536265_5788246975786778624_n

V prvním prosincovém týdnu jsme se připravovali na příchod Mikuláše a Anděla do naší školky a na blížící se Vánoce. S dětmi jsme si povídali o Adventu, vánočním čase. Děti dělaly papírový řetěz pro čerta: učily se správně lepit a slepovat k sobě papír. Zahrály jsme s polystyrénovými uhlíky, děti se je snažily sfouknout a trénovaly svůj dech. Děti…

Číst dál →

Týden od 25. 11.- 29. 11. „Těšíme se na zimu“

Tento týden jsme si s dětmi povídali o blížících se Vánocích, Adventu a vánočních tradicích. Zopakovali jsme si básničky a písničky, které se učíme. Při tělovýchovných chvilkách děti procvičily svoje těla při pohybové hře Mrazík, kdy rozvíjely svůj postřeh. Také jsme si zacvičili s básničkou a zatančili na písničku. Zaměřili jsme se na vánoční výzdobu třídy a…

Číst dál →

Týden od 18. 11. – 22. 11. „Těšíme se na zimu“

shutterstock_117987034

V tomto týdnu se nás ve školce sešlo opravdu málo z důvodu nemoci dětí. První den v pondělí jsme začali divadelním představením „Jak vodníček vyzrál na čerta“, které děti shlédly s dětmi z jiných tříd ve třídě Berušek. Od dalších dnů jsme se věnovali tématu „Těšíme na zimu“. Povídali jsme si s dětmi, jaké změny se dějí venku, jaké počasí…

Číst dál →

Týden od 11. 11. – 15. 11. „Pečujeme o naše zdraví“

V pondělí jsme s dětma malovali technikou tupování a temperovou barvou, říkali jsme si o Martinovi na bílém koni, opakovali jsme básničky a písničky. V úterý ráno jsme si zacvičili s básničkou Budík, zopakovali jsme si básničku s pohybem – Brambora a Hlava, ramena, kolena. Zopakovali jsme si reakci na signál s bubínkem motivovanou písní „Já…

Číst dál →

Týden od 4. – 8. 11. „Pečujeme o naše zdraví“

vector illustration of a sneezing woman with germs

První listopadový týden jsme se věnovali tématu „Pečujeme o naše zdraví“. S dětmi jsme si povídali, jak se můžeme chránit před bacily a nemocemi. Snad každý ví, že je důležité jíst vitamíny a dobře se oblékat. Po celý týden jsme v pohybových hrách opakovali části těla ve hře „Slepovaná“ a také jsme si zacvičili s písničkou „Hlava, ramena,…

Číst dál →

Týden od 21.10. do 25.10. „Příprava zvířat na zimní spánek“

MGJ-clanek

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o tom, jak se zvířátka v zimě připravují na zimu. Povídali jsme si o dvou zvířatech, které často pozorujeme v okolí školky. A to o veverce a ježkovi. Děti si během celého týdne osvojovaly výtvarné techniky, které byly zaměřené na nácvik držení prstů do špičky: děti malovaly korkem, tupovaly pomocí houbičky,…

Číst dál →