“To je zima”

vločky

Vánoce rychle uběhly a v pondělí 3. ledna jsme se s dětmi opět sešli ve školce. Děti byly plné zážitků. Povídali jsme si, jak jsme prožili vánoční svátky a co nám všechno Ježíšek naložil. Některé děti přinesly dárečky do školky ukázat. Týden jsme zahájili tématem “ To je zima”. Povídali jsme si o zimě, sněhu…

Číst dál →

„Těšíme se na Vánoce“

dárky_vánoce

Dlouho očekávané nejkrásnější období roku je tady. VÁNOCE. S dětmi jsme se na ně již dlouho těšili. V pondělí jsme zapálili poslední adventní svíčku, udělali jsme si kouzlo z papíru, když se nám na vodě krásné otevřely papírové hvězdičky. Každá z nich v sobě schovávala vánoční obrázek. Vytvořili jsme na koberci velký zvoneček, který děti…

Číst dál →

Advent u Sluníček

263879342_4935176979847749_6966440763403147896_n

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o adventním čase. Rozsvítili jsme si společně druhou adventní svíčku, připomněli jsme si vánoční zvyky. Ze začátku týdne jsme zdobili vánoční stromeček. Každý si vybral jednu baňku, určil barvu a pověsil ji na stromeček. Společně jsme se naučili koledu “Štědrej večer nastal”, “Půjdem spolu do Betléma” a…

Číst dál →

„Když se čerti žení“

IMG_4293

Ve třídě Sluníček jsme měli v tomto týdnu téma “Když se čerti žení”. Cílem bylo děti naučit, aby se čertů nebály. Zvládli jsme taneček od Míši Růžičkové – Popletení čerti. Přečetli si logopedickou pohádku čertík Bonifác a Mefiska. Děti se naučily básničku “ Čerte, čerte chlupatý“ a písničku “Když se čerti žení“. K velkému kotli…

Číst dál →