Týden od 18.1. do 22.1. ,,Ptáčci v zimě“

141734943_235415898188923_3207231686728370679_n

V dalším lednovém týdnu jsme měli téma ptáci v zimě. Povídali jsme si, kteří ptáci u nás přezimují a jak jim můžeme pomoci, aby přečkali zimu. Pomocí obrázků jsme si představili známé ptáky, ukázali a vyhledali jsme si je v encyklopedii a přečetli jsme si o nich zajímavosti. Děti si postavily sněhuláka z plastelíny a namalovali jsme si…

Číst dál →

Týden od 11.1. do 15.1. ,,Zimní oblečení“

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o zimním počasí a jak se do takového počasí potřebujeme obléci. Cvičili jsme a hráli hry s oblečením. Děti malovaly prstem čepice a obtiskovaly dlaně na rukavice, obojí si pak dozdobily nalepením vaty. Přitom jsme se snažili o správnou techniku lepení a udržení čistoty. Při oblékání a…

Číst dál →

Týden od 7.12. do 11.12. ,,Vánoce přicházejí“

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o blížících se Vánocích. Seznamovali jsme se s tradicemi a zvyky, které se u nás tradují. Ráno si děti protáhly těla, hrály pohybové hry, zacvičily si s básničkou a naučily se tanec ve dvojích. Děti rozvíjely jemnou motoriku během ranních her. Pomocí přírodnin (ořechy, kaštany) zdobily vánoční stromeček…

Číst dál →

Týden od 30.11. do 4.12. ,,Mikuláš“

mikuláš

Tento týden probíhal u Sluníček ve svátečním duchu, protože jsme se s dětmi připravovali a těšili na návštěvu sv. Mikuláše. Naučili jsme se říkanku o čertovi a Mikulášovi, zpívali jsme mikulášskou písničku a hráli jsme pohybové hry „Na čerta“ a „Na Mikuláše“. Z barevných papírů jsme lepili a dokreslovali Mikuláše, čerta i anděla. Na základě…

Číst dál →

Týden od 23.11. do 26.11. ,,Zima už je za dveřmi“

Poslední listopadový týden jsme si s dětmi povídali o blížící zimě, jak se mění počasí, jaké máme zvyky, tradice a svátky během zimní měsíců. S dětmi jsme se naučili básničku „Mráz“, povídali si o příchodu sv. Mikuláše a jeho pomocnících.  V pondělí si děti namalovaly zamrzlé okénko: děti zapouštěly anylinové barvy do mokrého podkladu a následně přitiskly sáček,…

Číst dál →

Týden od 16.11. do 20.11. ,,Jaké máme počasí“

V komunitním kruhu jsme si s dětmi povídali o počasí na podzim – jak se mění a co změn způsobuje. Zpívali jsme písničky o počasí: „Prší, prší“, „Nechoď tam“, „Můj deštník“. Cvičili jsme se šátkem a hráli hry „Na sluníčko“ a „Na Vítr“. Děti si nakreslily deštník zapouštěním barev do klovatiny. Venku jsme si nasbírali listí a…

Číst dál →

Týden od 9.11. – 13.11. 2020 – ,,Jak pečujeme o své zdraví“

Healthy Lifestyle Background

I v tomto týdnu se z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ všechny třídy sloučily. Pro vzdělávací činnosti jsme tedy volili aktivity přiměřené věku a schopnostem dětí. V komunitním kruhu jsme si povídali o tom, jakými způsoby můžeme pečovat o své zdraví, jak se máme chovat, když onemocníme a také jsme si procvičili názvy jednotlivých částí těla…

Číst dál →

Týden od 2.11. – 6.11. 2020 – ,,V lese“

lese

V tomto týdnu byly děti sloučeny v jedné třídě z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ. Probíhající aktivity byly uzpůsobeny věku dětí. V komunitním kruhu jsme si s dětmi povídali o lese, o tom jak se v lese chováme, jaká známe lesní zvířata, pověděli jsme si čím se živí a řekli jsme si také co v lese roste a jaké plody sbíráme. Děti…

Číst dál →

Týden od 19.10. – 23.10. 2020 – „Dary podzimu“

podzim obrázek

V tomto týdnu bylo málo dětí v mateřské škole, z tohoto důvodu byly všechny třídy spojeny. Aktivity, které probíhaly, byly přizpůsobené věku dětí. S dětmi jsme si povídali o podzimu. Děti si zahrály pohybovou hru „Strašák“, zacvičily si s kaštany. Namalovaly si podzimní sklenici, dlabaly dýni, zazpívaly si písničky a zopakovaly básničky.   Barbora Janoštíková

Číst dál →