Týden od 31. 10. – 4. 11. 2022 – „Podzimní čarování…“

V tomto týdnu jsme s dětmi vydlabali dýni a vyrobili z ní strašidlo, které jsme společně odnesli na zahradu i se strašákem. Vyzdobili jsme jimi záhonek na zahradě mateřské školy. V úterý jsme měli ve školce Halloween. Tupováním houbičkou na papír jsme si vyrobili strašidlo. Podvečer si děti užily s rodiči na lampionovém průvodu, za…

Číst dál →

Týden od 3.10-7.10.2022-Košík plný tajemství…

V tomto týdnu jsme dělali téma Ovoce. Začali jsme výtvarnou výchovou, kde jsme trhali s dětmi krepový papír a tvořili jsme z něho kuličky, které jsme lepili na vystřihnutou švestku. Tvořením kuliček jsme procvičili jemnou motoriku. Dětem se naše tvoření moc líbilo. Motivace našeho tvoření byla básnička „To jsou oči to jsou uši“ Při pobytu…

Číst dál →

Týden od 26. 9. – 30. 9. 2022 – „Papírový drak“

V pondělí byla drakiáda, proto jsme si hned začátkem týdne vytvořili s dětmi papírového draka zapouštěním barev krepového papírů. Děti si u této aktivity rozvíjely jemnou motoriku. Naučili jsme se písničku „Vyletěl si pyšný drak“, zacvičili jsme si se stuhami a rozvíjeli jsme zrakové vnímání hledáním stínů k danému obrázku.  Pomocí pohádky „Domeček pro draka“…

Číst dál →

Týden od 19 .9. -23. 9. 2022 – ,,Malujeme sluníčko, červené jablíčko…“

Začátkem týdne jsme si společně namalovali strom, který jsme postupně dozdobili otisky dětských dlaní. U této činnosti jsme procvičovali znalost jmen kamarádů i paní učitelek. Při cvičení a pohybových hrách jsme se zaměřili na hrubou motoriku, tvořením jablíček pomocí vytrhávání a lepení papíru jsme rozvíjeli jemnou motoriku a grafomotorickým cvičením jsme se věnovali při kreslení…

Číst dál →