Týden výletů 20.6.-24.6.2022

Krásný a slunečný. Takový byl týden plný výletů, zážitků a nových poznatků. V pondělí jsme hráli na hudební nástroje na naší školkové zahradě. V úterý jsme si nacpali bříška vynikajícím langošem na Chlumu. Ve středu nás s otevřenou náručí vítal Zlín a spousta super aktivit. Čtvrteční výlet jsme prožili na hřišti na Bivoji. Naše týdenní…

Číst dál →

„Bezpečně na cestách“ 13. – 17. 6. 2022

IMG_20220616_130416

Tento týden jsme se s dětmi ještě věnovali tématu dopravní výchovy. Děti se seznámily s některými dopravními značkami, s tím jak funguje semafor a že jej všichni (chodci, řidiči, cyklisté, bruslaři) musíme poslouchat. Děti se seznámily s pravidly silničního provozu, bezpečným přecházením silnice a správným chováním při pobytu venku (na zahradě MŠ, na hřištích a…

Číst dál →

„Vše co jezdí, létá a pluje“ 6.-10.6.2022

V dopravním týdnu se děti seznámily s jednotlivými dopravními prostředky. Zkoušeli si malovat, kreslit, skládat z papíru různé dopravní prostředky – vlaky, auta, lodě, letadla. Poskládané loďky jsme pustili na vodu a zkoušeli jsme další pokusy s vodou. Co plove, co se potopí – kamínky, papír, dřevo, plastové hračky atd. Děti si z vycházky přinesly…

Číst dál →

U babičky na dvorečku 23.5.-27.5.2022

Tento týden jsme se vypravili na statek se spoustou zvířátek. Doprovázela nás plyšová kravička Lenka, koza Líza a prasátko Lojzík. Tato zvířátka vždy dětem přinesla nějaký úkol nebo hádanku, kterou jsme společnými silami měli vyřešit. Nebo se něco nového naučit. Malovali jsme velká zvířata, která nám zdobí třídu a vytvořili jsme si tak malou farmu…

Číst dál →

„Živočichové na poli“ 16. – 20. 5. 2022

IMG_20220519_081148

V tomto týdnu jsme si u Sluníček povídali o zvířátkách žijících na poli. Seznámili jsme se s jejich názvy, řekli jsme si čím se živí a děti pomocí kostek, plyšáků a maňásků zvířátka třídily a stavěly ohrady.  Děti si procvičovaly předmatematické dovednosti porovnáváním velikosti (větší x menší) a prostorovou orientaci (vpředu, vzadu, vedle, za). Procvičovali…

Číst dál →

Živočichové v lese 9.5.-13.5.

Živočichové v lese 9.5. – 13.5. Do lesa dnes půjdeme, potichoučku budeme! Celým týdnem se neslo toto heslo. Ve třídě jsme si vykouzlili les, stromy, kameny, trávu, mech atd. z molitanových destiček, kostek, barevných kloboučků. V takovém „jako“ lese se hrály pohybové hry, honičky. Zdokonalovali jsme svoji šikovnost a obratnost na překážkách. Trénovali jsme běh,…

Číst dál →

„Kouzelnický rej“ 25. – 29.4. 2022

IMG-20220502-WA0001

  V týdnu kouzelnického čarování nás čekal velmi bohatý a pestrý program. Navštívili jsme nově zrekonstruovanou tělocvičnu. Sluníčka si krásně zacvičila, zahrála čarodějnickou honičku, procvičila celé tělo s barevnou hvězdičkou. Na překážkové dráze zkoušela kotouly vpřed, válet sudy, skoky, běh, přeskoky, podlézání, přelézání,…Sluníčkům se v tělocvičně velmi líbilo. Pro velký úspěch budeme do tělocvičny chodit…

Číst dál →