Ovoce nám chutná 11. 10. – 15. 10. 2021

244723819_278061290988260_4200179735261131929_n

Tento týden jsme si s dětmi zopakovali druhy ovoce. Děti se seznámily s exotickým ovocem a některé ovoce i chutnaly. Naučili jsme se básničku “Spadla hruška zelená” a “Jablíčko se kutálelo”. Procvičili jsme si celé tělo, posílili jsme si pomocí motivačních cviků břišní a zádové svaly. Pomocí Kimovy hry jsme poznávali ovoce po hmatu. Naučili…

Číst dál →

Jaké máme počasí? 20. – 24. 9. 2021

1632584593979

Tento týden jsme se u Sluníček kromě adaptace a navazování kamarádských vztahů věnovali pozorování změn v prostředí. Povídali jsme si o podzimním období, denně jsme určovali jaké máme počasí, rozlišovali jsme teplo a chlad, pojmenovávali jsme části těla, poznávali jsme základní barvy a určovali počet a velikost (méně a více brambor, malé a velké nákladní…

Číst dál →

Seznámení se s kamarády 13. 9. – 17. 9. 2021

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu “Seznámení se s kamarády”. Děti měly za úkol zapamatovat si jména všech kamarádů ve třídě Sluníček. Vysvětlili jsme si, jak je důležité půjčovat dětem hračky, co dělat, když je kamarád smutný, když pláče, jak si pomáháme a půjčujeme hračky. Naučili jsme se písničku “Jsme kamarádi”. Ve výtvarce si…

Číst dál →

Týden od 6.9. do 10.9. „Školka volá“

Ve třídě Sluníček probíhá adaptace u většiny dětí dobře. Děti se již seznámily s prostředím MŠ, navštívily ostatní třídy a viděly i paní provozní a paní kuchařky. Opakovali jsme si pravidla třídy, která se snažíme dodržovat. Pomocí písničky „Všechny hračky uklidíme“ udržujeme pořádek ve třídě a s říkankou „To jsou prsty, to jsou dlaně“ upevňujeme…

Číst dál →

Týden od 1. 9. – 3. 9. 2021 – “Seznámení se s novými kamarády a školkou”

Do školky přišly po letních prázdninách noví kamarádi. Některé děti třídu Sluníček navštěvovaly v minulém školním roce, většina však šla do školky poprvé.  Děti se seznámily se všemi hračkami,  zkoumaly zákoutí třídy a poznaly nové kamarády.  Naučily se poznávat svoji značku a seznámily se s denním režimem ve školce. Naučili jsme se říkanku s pohybem “Dobrý den,…

Číst dál →