Týden od 13.3. – 17.3. 2023 „Kdo spal v růžích?“

I v tomto týdnu jsme se nadále věnovali pohádkám, konkrétně pohádce Šípková Růženka. Nejprve jsme se s pohádkou seznámili pomocí demonstračních obrázků a samotným čtením pohádky. Celý týden v ranních činnostech mohly děti stavět hrad podle předlohy z lega nebo z tangramu – geometrických tvarů a třídit korálky pro princeznu pomocí pinzety. Zahráli jsme si…

Číst dál →

Týden od 27. 2. – 3. 3. 2023 „O třech medvědech“

Březen, jako Měsíc knihy, patří pohádkám, a to především k jejich čtení a vyprávění. Proto jsme se tento týden zaměřili na čtení a dramatizaci pohádky „O třech medvědech“. Nejprve jsme si pohádku přečetli, poté jsme společně odpověděli na nejrůznější otázky, jako např. Jak se cítil medvídek, když zjistil, že mu někdo snědl kaši? Zahráli jsme…

Číst dál →

Týden od 20. 2.- 24. 2. 2023 – ,,Masopust“

Tenhle týden jsme měli plný barev. V pondělí jsme měli ŽLUTOU barvu, povídali jsme si, co všechno je žluté- sluníčko, oblečení atd… Zahráli jsme si pohybovou hru Židličková. Učili jsme se novou básničku KARNEVAL. Taky jsme si procvičili paměť v různých centrech, přirovnávání obrázku- který k sobě patří a skládaní obrázku podle čísel a vzoru….

Číst dál →

Týden od 6.2-10.2.2023 Máme rádi perníček, jako Mařenka a Jeníček..

Tenhle týden jsme měli pohádkový. Začali jsme si povídat o pohádce “ Perníková chaloupka“  četli jsme si pohádku a s maňásky si ji i zahráli. Procvičili jsme si i paměť s demonstračními obrázky a děti z paměti povídali o pohádce. Ve výtvarce jsme si vyzdobili perníčky a společně jsme vyrobili „Babu Jagu“ a trháním papírků…

Číst dál →

Týden od 23. 1. – 27. 1. 2023 – „Ruce zebou víc a víc, schovej si je do rukavic“

V tomto týdnu jsme se  s dětmi učili, jak se oblékat v zimě. Zahráli jsme si pohybovou hru na oblečení, u které se děti moc zasmály. Procvičili jsme i jemnou motoriku při různých aktivitách u stolečku: rozepínání zipu, seřazování knoflíků do různých tvarů podle předlohy, provlékání oblečení tkaničkou. Zazpívali jsme si  písničku „Bude zima, bude…

Číst dál →

Týden od 16. 1. – 20. 1. 2023 „Zimní sporty“

V tomto týdnu jsme si povídali o zimních sportech. Nejprve jsme si vyjmenovali všechny sporty, ukázali jsme si je na demonstračních obrázcích a rozdělili je na letní a zimní sporty.  Trénovali jsme házení horním obloukem pomocí hry „Koulovaná“ a zacvičili jsme si s psychomotorickým padákem. Motoriku mluvidel jsme s dětmi rozvíjeli při logopedické chvilce pomocí pohádky…

Číst dál →

Týden od 9.1. -13.1. 2023 – ,,Zvířátka spinkají a ptáčci zpívají“

Tento týden jsme si s dětmi povídali o tom, jak se žije zvířátkům a ptáčkům v zimě. Říkali jsme si co jedí a kde spí. Děti poznávaly zvířátka podle obrázku a zvuku. Pouštěli jsme si poučné pohádky o zvířátkách v lese. Děti si vyrobily vlastní krmítka a nasypaly zrníčka ptáčkům. Při tom jsme rozvíjeli jemnou…

Číst dál →