Týden od 25.3. – 29.3. 2024 Velikonoce

Tento týden jsme pokračovali v tématu Velikonoce.

V pondělí k nám přijelo divadlo, které se konalo ve třídě Berušek. Děti s nadšením sledovaly pohádku a ke konci si mohly prohlédnout loutky.
Ráno jsme tvořili slepičky a kuřátka obtisknutím ruky. Fixem jsme dodělali detaily. Mezitím si ostatní děti skládaly obrázky, hledaly stíny, hledaly cestičku od zajíčka k vajíčku nebo si hrály na koberci hry podle sebe.
V komunitním kruhu jsme si povídali o Velikonocích, jaké jsou hlavní znaky a tradice. Kluci si vyzkoušeli vykoledovat vajíčka od děvčat pomlázkou a velikonoční koledou.
Naučili jsme se novou koledu ,, Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček..” Opakovali jsme jarní básničky i písničky.
Zahráli jsme si hru ,,Na černou slepičku” a hudebně-pohybovou hru ,,Zajíček ve své jamce”, kterou si děti moc oblíbily.
Během cvičení jsme použili masážní míček jako ,,vajíčko” a procvičili jsme celé tělo.
Děti si taktéž vyzkoušely ,,zajíčkovu rozcvičku” ve formě překážkové dráhy.
Ve středu jsme měli akci – Velikonoční dílničky, kde děti celý den tvořily různé výrobky.

Kateřina Mívaltová