Týden od 11.3. – 15.3.

Pomalu a jistě nám přichází jaro, o kterém jsme si s dětmi tento týden povídali.
V pondělí jsme začali sférickým kinem, kde nás čekala pohádka o podmořském světě.
Během ranních her děti skládaly jejich oblíbené rozstříhané obrázky, přiřazovaly správný stín ke zvířátku a hledaly cestu od včeličky k sedmikrásce.  Procvičovaly si i jemnou motoriku pomocí plastelíny. Jinak vždy mají spontánní hry podle svého výběru (barevné kelímky, třídění, mozaika, puzzle, lego apod)
Poznávali a pojmenovávali jsme si obrázky hmyzu a kytiček u interaktivní tabule, vytleskávali jsme názvy a poté rozložili na slabiky.
Hráli jsme pohybové hry ,,Sluníčko, chyť si mě“ a  ,,Na včeličky“. Ranní cvičení je doprovázeno také zdravotními cviky s motivací nebo různými pomůckami. Nakonec následuje relaxační část, kde děti leží na zádech a představují si různé situace (rozvíjíme jejich fantazii a představivost), hrajeme si na broučky (vytřepáme všechny končetiny), říkáme různé básničky nebo hrajeme hudebně-pohybové hry.
Díky zapouštění barev do vody si děti vytvořily vlastní kytičky, které nám již zdobí naší šatnu.
Při vycházkách v okolí MŠ pozorujeme změny přírody, procvičujeme si chůzi ve dvojicích a pokud nám to počasí dovolí, tak hrajeme na louce různé hry.
V tělocvičně využíváme velký prostor na hry ,,Rybičky, rybičky, rybáři jedou“; ,,Cukr, káva limonáda“ a nebo děti zdolávají překážkovou dráhu.

Kateřina Mívaltová