Týden od 13. 11. – 16. 11. 2023 – „Chceme být zdraví“

lidske-telo-uvodni-fotka

V tomto týdnu jsme se věnovali lidskému tělu. V pondělí se děti seznámily s názvy a funkcí nejdůležitějších životních orgánů, pojmenovávaly některé z kostí skeletu. Získané informace pak procvičovaly při hře s Albi tužkou, u skládaček lidského těla, hraním tematicky zaměřeného Domina a Pexesa nebo při námětové hře Na doktora. V úterý jsme se věnovali smyslům. Ty si děti rozvíjely při sluchové hře „Na kukačku“, rozlišováním předmětů poslepu pomocí hmatového pytle, nebo při poznávání různých druhů ovoce, zeleniny a koření podle chuti a vůně. Zbytek týdne patřil prevenci proti nemocem. Ve středu jsme se podívali na pohádku „Mach a Šebestová – Jak měl Kropáček angínu“. Po jejím shlédnutí  jsme si povídali, co to jsou bacily a jak se před nimi chránit. Význam dodržování hygieny si děti demonstrovaly pokusem s vodou, kořením a tekutým mýdlem. Také si bacily namalovaly technikou rozfoukávané tuše a následným dokreslováním fixami. Ve čtvrtek jsme si připomněli, jak důležité pro zdraví je se správně oblékat, obzvlášť v tomto již chladnějším počasí. Závěr tématu patřil dentální hygieně. Na modelu chrupu děti zjišťovaly, kolik a jakých máme zubů, učily se je pojmenovat, ale hlavně jsme si ukázali správnou techniku jejich čištění.

Alexandra Jelínková