Oslavili jsme státní svátek 28. října

Ve středu 25. října jsme spolu oslavili už druhý český státní svátek. Povídali jsme si o oslavách vlastních narozenin a dozvěděli se, že i naše republika slaví 28. října své narozeniny. Vyprávěli jsme si také o domově, o naší republice, jak vznikla, kdo byl prvním československým prezidentem. Moc se nám líbila kniha Lucie Seifertové Pohádka o Československu. Dnes už víme, co jsou státní symboly a jak s nimi zacházet, poslouchali jsme naši hymnu. I když Československá republika dnes už neexistuje, je sobota 28. října svátkem naší vlasti.

Oslavu vzniku Československa jsme zakončili společným setkáním u sochy Tomáše Garrigue Masaryka. Starostka obce Tečovice v krátkém úvodním proslovu vyzdvihla význam státního svátku, historické okolnosti vzniku naší republiky před 105 lety připomněli žáci 4. ročníku.

Význam státního svátku žáci zatím nevnímají. Jistě k tomu postupem let dospějí a zjistí, jak důležité je si historii připomínat.