Noc s Andersenem v 5. třídě

Během pátečního večera se naše 5. třída proměnila v magický svět pověstí, pohádek a fantazie během události „Noc s Andersenem“. Byla to pro naše žáky poslední jedinečná příležitost, aby se společně s námi ponořili do světa Hanse Christiana Andersena a Petra Síse, který letos oslaví 75. narozeniny.
Náš večer započal luštěním a šifrováním, kdo nás bude celým večerem provázet. Po návodných nápovědách se všem skupinám podařilo vyluštit jméno českého dětského spisovatele a ilustrátora, Petra Síse. Za správné odpovědi chodili zástupci skupin po škole hledat části puzzle, pomocí kterého vyluštili název hledané knihy. Nicméně kniha, která nás měla provázet celým večerem, chyběla v naší třídní knihovně. Proto se jednotlivě vydali na odvážnou cestu po škole, aby ji našli. Nakonec byla uložena ve školní knihovně.
Ve skupinách debatovali nad tím, o čem kniha vypráví. Děj jsme nakonec odtajnili pomocí pergamenů, na kterých byly pověsti – O Golemovi, O Hanušovi, O Bruncvíkovi. V jednu chvíli měly děti příležitost stát se tvůrci, když si mohly domyslet vlastní konec pověsti. Bylo krásné sledovat jejich tvůrčí myšlení a fantazii, jak se rozvíjí před našima očima. Některé pověsti již znali z dřívějších let, ale našly se i ty, které si četli poprvé.
Dokonce ani divadlo nebylo opomenuto! Živá představení byla nepochybně jedním z vrcholů večera. Byli jsme svědky něčeho nezapomenutelného a okouzlujícího.
Celkově to byl večer plný radosti, kreativity a zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Děkuji všem, kdo se zúčastnil a pomohl udělat z naší Noci s Andersenem nezapomenutelný zážitek!

Velké díky patří i všem maminkám, babičkám a tatínkům, kteří napekli výborné muffiny, buchty, pizzy a spoustu dalších pochutin.

Marcela Trvajová