Aktuálně ze třídy

school-3518726640

Milí rodiče,

čeká nás týden s prvním vysvědčením v životě dětí. Ve středu se budeme učit první hodinu (ČJ + M). Druhou a třetí hodinu nás čeká bubnování v tělocvičně (společná kulturní akce pro celou školu a předškoláky). Poslední hodinu si rozdáme vysvědčení. Jedná se pouze o výpis, nemusí se zpátky nosit do školy, uložte si je doma. Pokusím se, aby byl den pro děti slavnostní. Ocenění si jistě zaslouží i doma.

Příští týden věnujeme prohlubování všech dovedností. Budeme prohlubovat čtení s porozuměním a počítání do 10. Ideálně by měly děti už vidět rychlý rozklad čísel. Třeba, že 7 je pět prstů na jedné ruce a dva prsty na druhé, 8 je 4 a 4… Zkusíme zautomatizovat jejich číselnou představivost, aby už to nemusely počítat, ale pamatovaly si to. Samozřejmě je mi jasné, že ne všem se to povede právě v příštím týdnu.

Prosím o kontrolu a doplnění penálů. Spousta dětí nemá ořezávátko, hodně používáme pastelky, včetně černé, hnědé, fialové apod. Velmi nás zdržuje od práce, pokud děti chodí po třídě a půjčují si tyto věci od ostatních.

V pátek jsou pololetní prázdniny. Užijte si příjemné společné chvíle.

Děkuji za spolupráci.

Marta Miklová