Aktuálně ze třídy

Mikulas cert andel

Vážení rodiče, milí prvňáčci,

dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci zapálíme v podvečer první adventní svíci. Vánoce se blíží. Nastávají nejhezčí dny v roce. Užijte si předvánoční dobu.

Doporučuji pravidelné hlasité procvičování čtení slabik a krátkých slov i nad rámec zadaných domácích úkolů. Příští týden budeme dbát na to, aby všichni bezpečně poznali všechna probíraná písmena.

Začínáme číst věty – zatím jednoduché a z krátkých slov. Pokud chcete učení dětí podpořit, můžete jim ke svačině přibalit nějaký vzkaz od vás napsaný velkými písmeny. Pro děti bývají vzkazy od rodičů velmi motivační, protože je hodně zajímá, co jste jim napsali.

Připravujeme třídní Vánoce, které se nesou v duchu – RADOST Z OBDAROVÁNÍ. Děti si tajně vylosují jméno spolužáka, kterého obdarují drobným dárečkem v hodnotě 100 Kč. Dárek pro kamaráda mohou také nakreslit, vymodelovat, vystříhat, upéct, vybarvit, vyřezat… Určitě mu udělá radost. Pravděpodobně budou dávat dárek někomu jinému, než od koho dáreček dostanou.

Děkuji za spolupráci.

Přeji Vám poklidný začátek adventu.

Marta Miklová

Týdenní plán 3. 12. – 8. 12. 2023