Týden od 2. – 5. 4. 2024 – „Rostliny“

V tomto týdnu jsme se s dětmi ve Sluníčkách věnovali jarním rostlinám. Děti se seznámily s jejich názvy, prohlédly si je na obrázku i v zahradách či na louce při procházce. Procvičili jsme si celé tělo při cvičení se značkami a hráli jsme hudebně – pohybovou hru „Modrají se pomněnečky“. Děti si procvičily slalom, prolézání tunelu a hrubou motoriku při chůzi po motorických kamenech. Děti si z barevného papíru vyrobily tulipán a pomocí otiskování PET láhve nakreslily obrázek kvetoucí sakury. S klavírem a za doprovodu ozvučných dřívek jsme si společně zazpívali jarní písničky: „Travička zelená, Pampeliška, Na naší louce“ a zopakovali jsme si jarní básničku s pohybem. Některé děti se ve čtvrtek zúčastnily jarního fotografování. Na školní zahradě jsme si do vyvýšených truhlíků zasadili květiny a zeleninu. Budeme je pravidelně zalévat a těšit se, jak vše poroste. Na zahradě i v přírodě si užíváme teplé jarní počasí.

Lucie Janochová