Týden od 9. 10. – 13. 10. „Zelenina“

I v tomto týdnu jsme si povídali o zelenině. Zejména o bramborách a červené řepě. S bramborou jsme si zahráli různé pohybové hry jako je např. Horký brambor, Sklízení brambor, cvičili jsme s ním a malovali, pomocí bramborových razítek. Děti si pomocí otisku červené řepy a své ruky výtvarně ztvárnily červenou řepu. Seznámili jsme se s básničkou Já jsem brambor šišatý. Za doprovodu klavíru a zobcové flétny jsme společně zpívali písničky Brambory, Šel zahradník do zahrady, Kamarádi.  Shlédli jsme pohádku Chaloupka na Vršku – Jak děti pekly brambory. Ve čtvrtek jsme poprvé navštívili školní tělocvičnu, děti si zde zahrály různé hry a překonávaly překážky (balanční čočky, strachový pytel, lavičku, žebřiny, aj.).

Foto zde.

Marcela Zapletalíková