Týden od 16. 10. – 20. 10. 2023 – „Ovoce“

Ve třídě Sluníček se děti v pondělí seznámily s některými druhy ovoce a oslavili jsme Terezčin svátek. V úterý jsme společně strouhali jablka a pekli dva štrůdly. Tímto ještě jednou moc děkujeme paní kuchařkám za pomoc s pečením. Děti se seznámily s písničkou „Maluje sluníčko“, kterou jsme pohybově ztvárnili. Ve středu proběhlo v mateřské škole divadelní představení čtyř pohádek „O drakovi a princeznách“. Každý čtvrtek chodíme cvičit do tělocvičny základní školy, a tak jsme se v tělocvičně proběhli, procvičili a protáhli jsme si paže a nohy, váleli jsme sudy, nacvičovali poskoky snožmo, lezení na žebřiny, plazení a přeskakování překážek. Děti si procvičily orientaci v prostoru a zahrály si hru „Na vláček“ a „Na rybičky a rybáře“. V pátek jsme si z banánů vyráběli „bubáky“. Děti si banán oloupaly a ozdobily pomocí špejle rozehřátou čokoládou. Cvičili jsme a hráli jsme hru „Na veverku“, a potom jsme se pustili do banánových bubáků. Všem nám moc chutnali.

Lucie Janochová