Týden od 8.1. – 12.1. ,,Zvířata v zimě“

Tento týden jsme se u Sluníček věnovali zvířatům v zimě. Pověděli jsme si která v zimě spí, se zvířátky jsme si zacvičili, hráli jsme hru „Na krále“, „Na sochy“, „Na medvěda“. Otiskováním dlaně děti vyrobily ptáčka a nalepily proužky papírů jako střechu krmítka. Ptáčkům jsme venku na školní zahradě nasypali do krmítka semínka a na strom zavěsili lojové koule. Pozorujeme jaké ptactvo přilétá na školní zahradu. Cvičili jsme v tělocvičně tentokrát i se třídou Berušek, hráli jsme hru s balónky „Čáp ztratil čepičku“, děti zdolávaly překážkovou dráhu a nacvičovaly kotoul vpřed. Zkoušeli jsme vyrobit z vody a zrníček ledové obrázky, což se nám kvůli nižší teplotě nedařilo. Zkusíme tento pokus zopakovat příští týden. Viděli jsme kouzelnické představení, které se nám moc líbilo. Pan kouzelník do kouzlení zapojil spoustu dětí. Popřáli jsme Emilce k narozeninám.

Lucie Janochová