Týden od 6. – 10. 11. 2023 „Oblečení“

Děti se tento týden seznámily s oblečením, rytmizovaly jej a třídily podle ročního období na letní a zimní. Naučily se píseň s pohybem „Oblečení“ a hrály pohybové hry „Lepidlo“ a „Na ježka“. Děti hrály Kimovu hru „Papuče“ – hledaly své papuče a obouvaly si je, čímž si procvičily zrak, hmat a orientaci v prostoru. Děti vyráběly oblečení, lepily geometrické tvary z barevného papíru, poznávaly barvy a geometrické tvary a procvičily si soustředění a jemnou motoriku. Při cvičení v tělocvičně ZŠ si děti procvičily hrubou motoriku – vyzkoušely si slalom, poskoky, rovnováhu, prolézání obručí, orientaci v prostoru. Na závěr týdne nás navštívili dravci, o kterých jsme měli možnost se dozvědět různé zajímavosti a zblízka si je prohlédnout.
V úterý se někteří z Vás zúčastnili lampionového průvodu, který se velmi vydařil.

Lucie Janochová