Týden od 30. 10. – 3. 11. 2023 „Počasí“

V tomto týdnu se děti ve Sluníčkách věnovaly  tématu „Počasí“ – seznámily se s některými pojmy týkajícími se počasí: slunce, déšť, mrak, bouřka, vítr apod. Děti si technikou zapouštění barev do klovatiny namalovaly deštník. Také jsme si povídali o svátku „Halloween“, vydlabali jsme si dýni a podzimně vyzdobili vyvýšený květináč na školní zahradě. Bohužel vítr a déšť si s naší výzdobou pohráli a upravili ji podle svého. Děti si pochutnaly na strašidelném čokoládovém řezu a odnesly si domů lízátko ducha. Byli jsme se podívat na Halloweenskou výzdobu k Hasičské zbrojnici. Procvičili jsme si chůzi v nerovném terénu na louce při sběru listů k výtvarným činnostem. Z listů a brusinek jsme vyrobili strašidélka. Ve čtvrtek se děti seznámily s pojmem „Dušičky“. Prošli jsme se po místním hřbitově a prohlédli jsme si výzdobu. Tento týden jsme oslavili svátek Terezky a Tobiáška. V pátek se děti jednotlivě fotografovaly, všem to moc slušelo.

Lucie Janochová