Týden od 5. – 9. 2. Masopust

V tomto týdnu jsme si ve Sluníčkách povídali o Masopustu. Děti se seznámily s některými maskami a tradicemi. Povídali jsme si o tom, jestli si připravují svou masku na karneval a za co půjdou. Hráli jsme pohybovou hru „Maso – půst“ a tancovali jsme s dětskými písničkami na CD. Zpívali jsme s klavírem a dětskými doprovodnými nástroji písničku „Masopust“. Věnovali jsme se rytmizaci a gymnastice mluvidel. Připravovali jsme masopustní pohoštění – děti z barevných papírů mačkaly jelita, lepily trubičky a vyráběly posvícenské koláčky. Také si zapuštěním barevných tuší do vlhkého podkladu ozdobily každý svou masku. V tělocvičně si děti procvičily běh, skok na odrazovém můstku, házení a chytání míče i hod do koše. Hráli jsme hru „Na Obra a Palečka“. Pokud neprší, chodíme denně na procházku humny nebo na louku a pozorujeme změny v přírodě a počasí.

Lucie Janochová