Týden od 12. – 16. 2. Masopust

Tento týden jsme si zopakovali téma Masopustu (tradice, symboly, význam) a hráli hry spojené s ním.

Děti si vyzkoušely grafomotorické cvičení, procvičovaly si barvičky a tvary v ranních hrách a prostorovou orientaci.

Udělali jsme si ve třídě ,,Masopustní průvod” s Orffovými nástroji a hlavním maskotem – medvědem.

Ve čtvrtek u nás proběhl Karneval, kde jsme celé dopoledne hráli různé hry, soutěže a dokonce jsme zvládli i překážkovou dráhu, za kterou byly děti odměněny sladkou drobností a popcornem. Po karnevalu ve třídě jsme se sešli u Berušek s ostatními kamarády a zakončili krásný den diskotékou.

Při pobytu venku jsme procvičovali koordinovaný pohyb v různém terénu a pozorovali jsme změny v počasí.

Kateřina Mívaltová