Týden od 5. 2. – 9. 2. 2024 – „Veselý masopust“

Obrázek1

Tento víkend vrcholí období masopustu, které trvá od Tří králů do úterý před Popeleční středou. Toto období se vyznačuje hodováním a oslavami. A my ve školce ho zakončíme tradičním karnevalem. Po celý týden jsme si proto vyráběli karnevalové škrabošky. Děti si samy vybraly masku, která se jim nejvíce líbila a tu si vystřihly, vybarvily vodovými barvami a dozdobily třpytkami a flitry. A co by to bylo za karneval bez klaunů?  Děti si vystřihly své vlastní fotografie a nalepily je na výkres, na který si před tím pomocí jarové vody smíchané s barvami nanesly bubliny.  Fotografie si temperovými barvami domalovaly a vyzkoušely si tak, jak by vypadaly s klaunským líčením. Na závěr je doplnily detaily vystřiženými z barevného papíru. Mimo to jsme se naučili písničku „Karneval“, kterou jsme doprovodili tanečním pohybem ve dvojicích, zahráli jsme si pohybovou hru „Na medvěda“. Zhlédli jsme pohádku „Chaloupka na vršku – Jak to bylo o masopustu“, která nám přiblížila masopustní zvyky a tradice.

Alexandra Jelínková