Týden od 27. 11. – 1. 12. 2023 „Mikuláš“

Tento týden jsme si u Sluníček povídali o Mikuláši, čertech a andělech. Pověděli jsme si, proč za námi chodí a také jsme si povídali o tom, kdo a jakým způsobem pomáhá doma rodičům. Děti si procvičily jemnou motoriku a koordinaci oko – ruka při výtvarných činnostech. Stříhaly Mikulášovi vousy, lepily a dokreslovaly čerty z barevných papírů a společně jsme vyrobili čertovský kotel. Běhali a cvičili jsme v tělocvičně ZŠ, hráli jsme „Čertí honičku“, tancovali čertovský tanec a uspávali čerty. Také jsme létali jako andílci a učili jsme se říkanku „Mikuláš, ztratil plášť“ i písničku „Mik, Miku, Mikuláš“.  Třída Berušek a Srdíček nám předvedly vystoupení, které nacvičily na páteční Jarmark.  Tímto jim ještě jednou děkujeme. Závěrem děkujeme paní učitelce Marcelce za všechnu obětavou práci s dětmi. Rozloučili jsme se s ní a popřáli ať se jí v nové mateřské škole dobře daří.

Lucie Janochová