Týden od 13. – 16. 11. 2023 „Zvířata“

V tomto týdnu jsme se ve Sluníčkách seznámili s některými lesními zvířaty, jejich názvy a domovem. Děti některá z nich uložily k zimnímu spánku. Také jsme ve třídě cvičili s listy a společně zpívali a tancovali. Hráli jsme hru „Židličkovaná“.  Děti si vyrobily ježky z brambor a párátek, ale i pomocí lepení a dokreslení listů na papír. Hráli jsme hru „Na ježka“. Ve čtvrtek jsme opět cvičili v tělocvičně, děti hrály honičky, procvičily si poskoky, přelézání překážek, válení sudů a posilovaly paže. Hráli jsme hru „Čáp ztratil čepičku“ a „Na veverku“. Venku nám příliš nepřálo počasí, ale i tak jsme se proběhli u potoka. Při procházce obcí jsme si všímali změn v přírodě a sbírali jsme listy a šípky. Popřáli jsme Martínkovi k svátku, který letos na bílém koni nepřijel.

Lucie Janochová