Týden od 22. 1. – 26. 1. 2024 – „Zvířata v zimě“

2

V zimním období nezapomínáme s dětmi na volně žijící zvířata. Vyprávěli jsme si, co zvířátka v lese a na polích dělají, co jí a kde shání potravu. Byli jsme se podívat v okolí u krmelce a u zásypů a také sypali zrníčka do krmítka na zahradě MŠ. Při hře „Já mám – kdo má?“ jsme si prověřili, jestli dokážeme některá u nás volně žijící zvířata správně pojmenovat. Při práci na interaktivní tabuli jsme ke zvířatům přiřazovali stopy. Děti se učí pracovat i s tabletem. Měly za úkol načítat QR kódy, díky nimž si pouštěly zvuky různých zvířat. Schopnost logického myšlení procvičovaly děti pře hře s včelkou Bee-bot a využívaly také Albi tužku, aby se o zvířátkách v lese dozvěděly něco nového. Mimo to jsme procvičovali hrubou motoriku při zdolávání opičí dráhy nebo jemnou motoriku prstů při básničce „Uličníci vrabčáci“. Vrabečky jsme si vystřihovali z tvrdého výkresu, nanášeli na ně barvu smíchanou s moukou a vodou a následně je zapékali v mikrovlnné troubě. Výsledkem byl krásný plastický efekt. Na závěr týdne jsme se naučili písničku „Tři vrabčáci“ a tu jsme všichni společně pomocí barevných not zahráli na Touchbells a zvonkohru.

Alexandra Jelínková