Týden od 16. – 20. 10. 2023 – „Čas vůně jablíček“

Obrázek1

V návaznosti na téma z minulého týdne, kdy jsme poznávali různé druhy ovoce, jsme se tentokrát zaměřili na jablíčka. Procvičili jsme jemnou motoriku při vytrhávání jablíček z papíru, skládali jsme z proužků papíru červíka Pepíka, který se nám v jablíčku zabydlel a při tom se o něm naučili básničku. Počítali jsme jablíčka, porovnávali počet i velikost. Seznámili jsme se s písničkou „Pod dubem, za dubem“ a již známou písničku „Měla babka“ jsme doprovodili pohybem při tanci mazurka. Také jsme využili oblíbenou včelku Bee-bot a s její pomocí jsme procvičovali dějovou posloupnost. Součástí týdenních aktivit bylo cvičení s psychomotorickým padákem, hry v družstvech, nácvik hodu na cíl spodním obloukem a relaxace formou míčkové automasáže. Na závěr týdne jsme si upekli štrúdl, na jehož přípravě se podílely společně všechny děti.

Mimo to jsme připravovali zahradu MŠ na zimu. Sklidili jsme dýně, upravili školní záhon, posbírali spadané šišky a vyhrabali jehličí.

Také jsme zhlédli loutkovou pohádku O drakovi a princeznách.

A. Jelínková