Týden od 15. 4. – 19. 4. 2024 – „Už budu školákem“

dětičky-škola-kreslené

I tento týden jsme si hráli na školáky. Procvičovali jsme zrakovou percepci při vyplňování pracovních listů, sluchovou analýzu a syntézu při didaktických hrách, hrubou motoriku pomocí různých balančních pomůcek a sportovního náčiní. Předmatematické dovednosti si děti procvičily mimo jiné také hrou s včelkou Bee-bot: přiřazovaly správný počet k číslicím, pojmenovávaly geometrické tvary a pomocí šipek včelce plánovaly trasu ke správnému tvaru, hledaly cestu v bludišti. Také jsme osázeli vyvýšené záhony na zahradě MŠ a začali nacvičovat dramatizaci pohádky, kterou zahrajeme maminkám ke Dni matek.

V pondělí dopoledne nás čekalo „Muzikohraní“ – program plný zpěvu, pohybových her a hry na Orffovy nástroje.

V tomto týdnu proběhla 6. lekce plavání a saunování.

Alexandra Jelínková