Týden od 22.1. – 26.1. ,,Zimní sporty“

V tomto týdnu jsme si u Sluníček povídali o tom, jakým zimním sportům se během zimního období můžeme věnovat. I když počasí venku těmto sportům zrovna nepřálo, alespoň ve třídě jsme si zkusili bruslení, lyžování a také oblíbené koulování. Procvičili jsme si chůzi, běh, přeskakování a přelézání překážek, v tělocvičně jsme si procvičili motoriku a koordinaci při chůzi na chůdách, obratnost a prostorovou orientaci. Hráli jsme pohybovou hru „Na sochy“ a „Na mráze“. Naučili jsme se písničku „Zima, zima tu je“ a pomocí otiskování bublinkové fólie a nalepením siluety sportovců jsme si vyrobili zimní obrázek. Snažili jsme se o uvolnění ruky při kreslení sněhulákových koulí. Také na školní zahradě jsme zkoušeli klacíky do ledu kreslit různé obrázky. Popřáli jsme Sárince k narozeninám. Pozorovali jsme pány při odřezávání větví z borovic na školní zahradě.

Lucie Janochová