Týden od 18. 9. – 22. 9. 2023 – „Noví kamarádi“

Ve Sluníčkách probíhá adaptace – děti se stále seznamují s prostředím a režimem mateřské školy. Děti si připomínají jména kamarádů a seznamují se s pravidly třídy. Při ranním cvičení si děti procvičují hrubou motoriku a orientaci v prostoru. Abychom zahnali smutek,  zpíváme s klavírem a dětskými doprovodnými nástroji dětské písničky „Skákal pes, Kočka leze dírou, Šel zahradník, Pohodička“. Hrajeme hudebně – pohybové hry „Kolo mlýnské, Na zajíčka, Na hada, Uvíjíme věneček“ a upevňujeme kamarádské vztahy. Děti společně otiskováním dlaní malovaly sluníčko. Divadlo Šikulka nám přijelo zahrát 3 pohádky o uklízení hraček a používání kouzelných slovíček „prosím a děkuji“.  Na procházku chodíme na louku, kde pozorujeme okolní přírodu.

Lucie Janochová