Týden od 15. 4. – 19. 4. 2024 – „Zvířata na poli a v lese“

Tento týden jsme u Sluníček poznávali zvířata žijící na poli a v lese, vytleskávali jsme slabiky a zpívali jsme o nich písničky: „Běží liška k Táboru, Žabička zelená.“ Hráli jsme hudebně – pohybové hry „Zajíček v své jamce, Veverka Čiperka, Chodí medvěd.“ Tancovali jsme s písní „Tancovala veveřička.“ Cvičili jsme s míčky a hráli pohybové hry „Na ježka, Na sovu“. Prohlíželi jsme si obrázkové knihy a pojmenovávali jsme volně žijící zvířata. Děti si v tělocvičně procvičily prostorovou orientaci, hod na cíl a prolézání tunelem. Z krepového papíru si děti vyrobily obrázek lišky, přičemž si procvičily jemnou motoriku. Na procházce jsme poznávali jarní květiny, domácí i volně žijící zvířata a hmyz. Na hřišti děti kreslily křídovými pastely a skákaly panáky.

Lucie Janochová