Ovoce a zelenina do škol

Doprovodný programu k projektu „Ovoce a zelenina do škol“ se v naší třídě uskutečnil v úterý 28. května 2024. Společnost Wastex s.r.o. nám v mimořádném závoze dodala šťavnaté ředkvičky, chutné kedlubny, osvěžující bílé ředkve a Vojtíšek přidal krásné voňavé  třešně. Děkujeme. Součástí ochutnávky plné zdravých vitamínů nebylo pouze samotné ochutnávání, ale i vzdělávací prvky. Žáci dostali pracovní listy a podrobný popis jednotlivých odrůd ředkviček a kedlubnů. Prozkoumávali ředkvičky a kedlubny všemi smysly – zkoumali tvar, barvy, chuť a vůni. Zopakovali jsme si, proč je důležité zeleninu jíst, jaké vitamíny a prospěšné látky zelenina obsahuje. „KDO ZNÁ SLOVO ŘEDKVIČKA, JE ZDRAVÝ JAKO RYBIČKA!“