Týden od 27.5. – 31.5. – ,,Povolání”

Tento týden jsme se u Sluníček ještě věnovali tématu "Povolání". Hned v pondělí jsme hráli na hokejisty, děti si vyzkoušely orientaci v prostoru, soustředění a procvičily si hrubou motoriku. Seznámily se s činností pana malíře - kreslily obrázek fixami podle své fantazie a lepily těstoviny do tvaru sluníčka. Dále si děti hrály na muzikanty, seznámily se s písní "Já jsme muzikant" a zahrály si na dětské doprovodné nástroje - ozvučná dřívka, rumba koule, triangl. Děti si zahrály i na řidiče a nakreslily postavu tatínka - řidiče. Nakonec si děti vyzkoušely práci kuchaře - nastrouhaly si jablka, na kterých si při svačině pochutnaly. Během cvičení a pohybových aktivit jsme hráli hry "Na sochy, Na Obra a Palečka a Na metaře. Na školní zahradě děti zalévaly vyvýšený záhon, ze kterého postupně sklízíme ředkvičky a špenát. S Esterkou jsme slavili narozeniny. K mezinárodnímu Dni dětí dostaly děti zmrzlinový kornout a papírový kornout se sladkostmi. Paní kuchařky dětem k jejich svátku připravily meloun. Užijte si během víkendu krásný MDD s Vašimi dětmi.
Lucie Janochová