Týden od 22.4. - 26.4. 2024 - ,,Doprava”

V tomto týdnu jsme měli téma doprava. Děti se seznamovaly s různými dopravními prostředky a s bezpečností na silnici. Jelikož hry s auty jsou dětí oblíbená hra, tohle téma se dětem líbilo a aktivně se zapojovaly do všech připravených aktivit, jako například námětová hra ,,Na autobus”, stavění autodráh a garáží, didaktické hry u stolečků a výtvarná činnost, kde jsme tvořily balóny.

Děti se naučily novou písničku ,,Tú, tú, tú, auto už je tu”. Vyzkoušeli jsme si různé cvičení na koberci a hráli pohybovou hru ,,Na auta”, kterou jsem dětem obměňovala. Děti dobře zdolaly překážkovou dráhu a ke konci jsme si zasoutěžili o nejrychlejšího závodníka.

Jelikož nám počasí tento týden moc nepřálo, trávili jsme čas ve třídě a hráli hry a opakovali oblíbené písničky u klavíru.

Když bylo hezky, šli jsme na hřiště, kde děti zkoušely různé pohybové aktivity, jako skákání panáka, běh, skoky snožmo a střídání noh.

Kateřina Mívaltová