Týden od 20.5. - 24.5. - ,,Povolání”

V tomto týdnu nás doprovázelo téma povoláni. Rytmizovali jsme si názvy, povídali si kdo co dělá a hráli různé pohybové i námětové hry. Ve výtvarných činnostech děti tvořily zedníky a hasiče. Během toho si zopakovali barvičky a držení pastelky či štětce.Většina dětí si omalovánku vystřihla sama, ale stále to chce pracovat na správném úchopu.

Při grafomotorickém cvičení si děti zkoušely zamíchat těsto v hrnci a poté si buď vytvořily různé pokrmy z plastelíny nebo si hrály v kuchyňce a ,,vařily”. Nejvíce děti bavila hra ,,Na kadeřníka”, kde se všichni vystřídali. Nechybělo ani čtvrteční cvičení, které probíhalo tento týden ve třídě z důvodu počtu dětí. Zahráli si na  ,,Policejní honičku”, ,,Kominíky” a nakonec na ,,Zahradníky”. V průběhu byly také zdravotní cviky s motivací v jiném stylu, než jsou děti zvyklé, ale moc je to bavilo.

Při pobytu venku si děti nacvičovaly chůzi ve dvojicích, při nepříznivém počasí jsme zůstali ve školce a děti měly různé didaktické a konstruktivní hry.

Kateřina Mívaltová