Týden od 13.5. – 17.5. 2024 – ,,Rodina“

Ve třídě Sluníček jsme tento týden pokračovali povídáním o rodině. Řekli jsme si jak jsme s maminkou oslavili v neděli její svátek. Také jsme si pověděli co máme na mamince a tatínkovi nejraději, jak s nimi trávíme čas, s čím jim pomáháme a co děláme rádi společně. Děti nakreslily svou rodinu fixem a vymalovaly barvami. Procvičili jsme si různé poskoky, skok snožmo i skákání na jedné noze. Na procházce jsme vyrazili ke zvířátkům, ale ovečky byly zrovna schované. Pojmenovávali jsme květiny, poznávali barvy a pozorovali hmyz. Na zahradě jsme zalévali a sklízeli zeleninu. Zpívali jsme dětské písničky "Kočka leze dírou, Skákal pes, Travička zelená, Žabička, Pampeliška, Cibulenka" a děti hrály na ozvučná dřívka a rumba koule. Hráli jsme hudebně - pohybové hry "Pomněnečky, Uvíjíme věneček" a hráli jsme "Židličkovanou". Přáli jsme Jiříkovi k svátku a vyfotografovali jsme se na společnou fotografii třídy. V tomto týdnu proběhla odpoledne "Zahradní slavnost" - děkujeme Vám za účast.
Lucie Janochová