12.11.2022

Svatomartinská tradice ve výuce

Lidové tradice jsou motivem celého školního roku a my jsme do našeho projektového vyučování zařadili i svatého Martina. Ten sice na bílém koni nepřijel, ale zato nám vyplnil výuku v posledních dnech. Četli jsme legendy o tomto světci, pracovali s textem, rozebírali pranostiky, rčení a legendu o svatém Martinovi jsme si dokonce zdramatizovali. Učili jsme se o tradici svatomartinského posvícení, poznali způsob života v minulosti, připomněli si některé zvyklosti a z papíru tvořili svatomartinskou husu. Děkujeme za spolupráci žákům 4. třídy, kteří nám pod vedením paní učitelky připravili výtvarnou dílnu a stanoviště s plněním úkolů, které prolínaly všemi vyučovacími předměty. Příjemným zpestřením a překvapením páteční výuky byla ranní návštěva paní starostky, která nám přišla poděkovat za účast v lampionovém průvodu, vyřezané dýně a halloweenskou výzdobu. Návštěva byla milá, s úsměvem, a s čokoládovým poděkováním od srdce.