Záložka do knihy

heoaogvimxvyta

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlašují u příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven 2017 již 8. ročník projektu Záložka do knihy spojuje školy, jehož letošním tématem je Tajuplný svět knižních příběhů.

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními  školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci vytvoří v rámci projektu v hodinách výtvarné výchovy záložky do knih, na nichž libovolnou technikou ztvární letošní projektové téma, a vymění si je s partnerskou slovenskou školou.

Naší partnerskou školou na Slovensku se stala Základná škola Nižná Myšla (Košický samosprávný kraj). Projektu se zúčastní všechny třídy.

Mgr. Marta Miklová