Ukliďme Česko aneb úklid naší obce

Ukliďme Česko

Ukliďme Česko 2020

Pytle, rukavice a do toho!

Do boje s nepořádkem vyrazili žáci druhé a třetí třídy Základní školy v Tečovicích. Zapojili se do celosvětového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko a uklízeli to, co je jim nejbližší – svoji obec. V pátek 18. 9. 2020 vyrazili uklízet odpadky a nepořádek v okolí školy a v přírodě. Vyzbrojili se igelitovými pytli, ochrannými rukavicemi a vyrazili napříč Tečovicemi. Slunečné počasí jim přálo, při práci je hřálo. Výsledkem jejich úsilí bylo několik pytlů naplněných různými odpadky. Páteční akci skončili s dobrým pocitem, že mají kolem sebe uklizeno a hezky. Doufejme, že to tak vydrží co nejdéle!

Zapojení do podzimní úklidové akce splnilo svůj cíl, kterým je vést žáky k zájmu o své okolí, ochranu přírody a pomoci druhým.

Za obec Tečovice i naši přírodu patří žákům velké díky!

Mgr. Marta Miklová