Týden od 9.11. – 13.11. 2020 – ,,Jak pečujeme o své zdraví“

Healthy Lifestyle Background

I v tomto týdnu se z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ všechny třídy sloučily. Pro vzdělávací činnosti jsme tedy volili aktivity přiměřené věku a schopnostem dětí. V komunitním kruhu jsme si povídali o tom, jakými způsoby můžeme pečovat o své zdraví, jak se máme chovat, když onemocníme a také jsme si procvičili názvy jednotlivých částí těla při skládání papírového panáčka Františka, různých pohybových hrách a cvičeních. Ve středu 11. listopadu si děti poslechly pohádku o sv. Martinovi, seznámily se s pranostikami vztahujícími se k tomuto svátku a bílého koně sv. Martina si také namalovaly. Ke konci týdne jsme se zaměřili zejména na vliv zdravých a nezdravých potravin na naše zdraví, zdůraznili jsme si, proč je zdravá strava pro naše tělo tak důležitá. Vytvořili jsme si společnou koláž, kdy si děti vystřihly obrázky potravin a rozdělily je na zdravé a nezdravé.

Kateřina Polášková