Týden od 5.10. – 9.10. 2020 – ,,Barvy podzimu“

barvy-660x469

Tématem tohoto týdne se staly ,,Barvy podzimu“. S dětmi jsme si povídali o počasí charakteristickém pro podzim a o typických podzimních činnostech jako je pouštění draka, sbírání kaštanů, šišek a dalších přírodnin spadaných ze stromů. Děti se seznámily s písničkou ,,Vyletěl si pyšný drak“, kterou jsme si společně zazpívali s doprovodem klavíru a také hry na tělo (tleskání, pleskání do stehen, ťukání prstíky). Velký papírový drak zdobí také okna v naší třídě – děti počítaly mašle na jeho ocasu a pojmenovávaly jejich barvy. Při výtvarných činnostech si děti vyrobily ,,Mraky“ (kreslení rozmazkami a lepení krepového papíru na vystřižený tvar mraku z výkresu) a ,,Stromy“ (obtiskování rukou a dolepování kuliček z krepového papíru). Zahráli jsme si pohybové hry ,,Na lístečky“, ,,Drak a myška“ a ,,Čáp ztratil čepičku“ a zacvičili si s říkankami ,,Dobrý den“ a ,,Sluníčko se probudilo“.

V pondělí naši mateřskou školu navštívilo Divadlo Hradec s pohádkou ,,Vodník“.

Kateřina Polášková