Týden od 3. 1. – 6. 1. 2023 – „Tři králové“

IMG_20230106_120238

V prvním týdnu roku 2023 jsme se vzájemně přivítali, pověděli jsme si zážitky z vánočních prázdnin. Nesměla chybět ani diskuze na téma „Co jsi dostal/a od Ježíška?“. Nejkrásnější dárek měly děti za úkol nakreslit na pracovní list, a poté nám jej představit. Hned v úterý přišel Ježíšek také do naší školky. Dětem nadělil mnoho krásných dárečků. Ve středu jsme si začali povídat o Třech králích. Přečetli jsme si o nich legendu (malované čtení), zhlédli jsme pohádku „Jak to bylo na Tři krále“, dokonce jsme si putování králů zdramatizovali. Tři krále jsme si vyrobili pomocí stříhaní, skládání, lepení. Seznámili jsme se s písní My tři králové“, dále jsme se seznámili s básní s pohybem Na Tři krále“. Zahráli jsme si pohybovou hru „Cesta do betléma“ a „Na písmena“. Tento týden jsme se seznámili i s některými písmeny. Děti určovaly počáteční hlásku svého jména a počet slabik.

Michaela Mikošková, DiS.