Týden od 18. – 22. 10. 2021 – „Barvy podzimu“

dýně

V tomto týdnu jsme se kvůli velké nemocnosti dětí sešli v opravdu malém počtu. V pondělí nás kamarádi ze srdíček pozvali na šípkový čaj, který nám uvařili z vlastnoručně nasbíraných a usušených šípků. Dětem se sice zdál příliš kyselý, ale když jsme si vysvětlili, že je to kvůli vitamínům, které obsahuje, tak ho s chutí vypily, aby byly zdravé. V úterý jsme posilovali prsty na rukou loupáním kukuřice. V kukuřici jsme pak hledali skleněné kuličky – závodili jsme, kdo je najde rychleji. V grafomotorické chvilce pak děti za pomoci kruhové dráhy nakreslily malou dýni, které následně dokreslily obličej podle písničky „Pět malých dýní“. V dalších dnech jsme si hráli s kaštany, počítali jsme je a skládali do různých tvarů dle předlohy. Společnými silami jsme vydlabali dýni a paní učitelka z ní pak nožem vykouzlila „strašáka dýňáka“, který nám rozsvítil a dozdobil naši třídu. Za pomoci kuličky jsme malovali temperovými barvami podzimní dráčky, na jejich ocásky jsme pak společně zkoušeli navazovat krepový papír.

Na vycházkách do okolí MŠ jsme pozorovali měnící se přírodu, povídali si o barvách podzimu, sbírali spadané listí a třídili ho dle barev. Při procházkách Tečovicemi jsme  sledovali podzimní výzdobu domků, počítali krásně vydlabané a vyřezané dýně.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Jana Hrubá