Týden od 14.9 do 18.9 „Do školky zvesela“

120074652_328744311530560_6985659361994881896_n

V tomto týdnu jsme s dětmi začali intenzivněji pracovat u stolečku. Děti vypracovaly svůj první grafomotorický list – beruška. Seznámily se také s didaktickými hrami, které máme v naší třídě k dispozici. Naučili jsme se básničku, kterou používáme při prstové gymnastice pro procvičení prstíků a uvolnění zápěstí („Ruce, ruce, ručičky“). V rámci pohybových aktivit jsme se soustředili na cviky pro uvolňování horních končetin. Cvičili jsme také s padákem, kdy jsme houpali plyšovou berušku na vlnách. Hráli jsme hudební hru „Pějme píseň dokola“, kdy si každé dítko může vybrat písničku, kterou si zazpíváme. Společnými silami jsme vyrobili obrázek naší školky.  V rámci logopedické chvilky jsme kromě oromotorické rozcvičky začali pravidelně zařazovat i dechová a sluchová cvičení. Ve čtvrtek ráno proběhla evakuace MŠ při cvičném požárním poplachu. Děti byly poučeny, jak se mají chovat v případě požáru. Tento týden také proběhl výlet na Chlum, kde jsme si pochutnali na langoších s kečupem.

Jana Hrubá