Týden od 13.9. do 17.9.2021 – ,,Naše školka“

skolka_final

Pro tento týden jsme si zvolili téma ,,Naše školka“. Povídali jsme si o tom, jak naše školka vypadá, kdo všechno sem chodí a kdo tu pracuje. Procvičovali jsme si pravidla chování ve třídě Berušek a bezpečného pohybu ve vnitřních i venkovních prostorách MŠ. Děti se učily pracovat s lepidlem, papírem a barvami při výrobě ,,beruškových čelenek“ a berušek na lístečku, které každý místo hlavičky nalepil fotku svého obličeje. Zahráli jsme si pohybové hry ,,Na domečky“, ,,Molekuly“, ,,Prší“ a ,,Čáp ztratil čepičku“, při níž si děti také procvičily znalost barviček, a cvičili jsme zdravotní cviky motivované říkankami. Při hudebních činnostech jsme zpívali písničky ,,Hřej sluníčko, hřej“, ,,Prší, prší“ s doprovodem klavíru a naučili jsme se taneček na písničku ,,Pásla berušky“ (ovečky). V rámci pobytu venku jsme se každý den vydali na procházku jiným směrem a prozkoumali tak různé části obce, skryté uličky a krásné výhledy do okolní krajiny.

Fotografie z tohoto týdne najdete ve fotogalerii.

Kateřina Polášková