Týden od 12. 9. – 16. 9. 2022 – „Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali“

IMG_20220914_115658

Tento týden jsme pokračovali v adaptaci dětí na MŠ. Pomocí bavlnky jsme vytvořili „pavučinu přátelství“, při které jsme si zopakovali jména kamarádů. Děti si také zkusily své jméno vytleskat, určit počet slabik a počáteční hlásku. Dále jsme vytvořili „uličku přátelství“, kterou děti jednotlivě procházely a na koho ukázaly, ten musel říct kamarádovi něco hezkého. Ke spolupráci a zároveň k zopakování jmen kamarádů nám dopomohl psychomotorický padák. Dále jsme si zacvičili s molitanovými podložkami, díky kterým jsme si zopakovali značky kamarádů. Také proběhla první pracovní činnost v tomto roce tzv. „Naše třída“, při které se děti podepsaly otiskem své dlaně do srdce, které si vystřihly, a poté dozdobily krepovým papírem. Naučili jsme se básničku s pohybem „Po prázdninách zas“ a seznámili jsme se s písní „Kamaráda mám“, při které děti tancovaly ve dvojicích.

Michaela Mikošková, DiS.