Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina je spojen s očekáváním zimy, sněhu, vždyť se říká, že sv. Martin přijíždí na bílém koni. Další pranostika praví, že „Na svatého Martina bývá bílá peřina“, nebo „Na svatého Martina kouřívá se z komína“,

I my jsme si připomněli tohoto světce. Přečetli jsme si příběh o tom, jak se rozdělil o svůj plášť se žebrákem, jak se stal křesťanem, jak se dělil s chudými a nemocnými. Při poslechu příběhu jsme „tvořili“ obraz sv. Martina na bílém koni. Ve dvojicích jsme plnili matematické kvízy, luštili křížovky, plnili úkoly spojené s danou tématikou. Čtvrťáci si pro nás připravili tvořivou dílnu, kde jsme si společně vyrobili husu. Děkujeme paní učitelce Novosádová, paní asistentce Richtarové a samozřejmě všem čtvrťákům!!!

V pátek nás navštívila paní Zívalíková, která nám přinesla sladkou odměnu za vydlabané dýně. Děkujeme :-)

Moc děkuji paní Tomeškové za výborné perníčky :-)