Prosba o pořízení čipů do MŠ

vykricnik

Vážení rodiče,

dle metodického doporučení MŠMT vás prosím o pořízení čipů ke vstupu do budovy MŠ.

Ze zákona jsme povinni zajistit minimální standard bezpečnosti:

1. Prevencí předcházet mimořádným událostem (technická opatření, poučení zaměstnanců a žáků, nácvik řešení mimořádných událostí dle specifických podmínek škol, přehled o cizích osobách v objektu, spolupráce se složkami Integrovaného záchranného systému,…).
  2. Účinně a efektivně reagovat na mimořádnou událost, která nastala a snažit se o omezení škod na životech a zdraví zaměstnanců i žáků.
  3. Vyhodnotit mimořádnou událost a přijmout opatření, aby se nemohla opakovat ze stejných příčin i v budoucnu).

Neobejdeme se proto bez vaší spolupráce. Čipy si pořídíte u paní školnice za zálohu 100 Kč, která je vratná v případě vrácení nepoškozeného čipu u ukončení docházky Vašeho dítěte do MŠ. Tato praxe je již naprosto běžná ve většině mateřských škol.

Děkuji. Marie Zapletalová, ředitelka školy