Přípravný kroužek pro předškoláky

ikonka_ms

Přípravný kroužek pro předškoláky

Od února začal v naší mateřské škole probíhat každou středu pod vedením paní učitelek Mgr. Adriany Moravcové a Alexandry Jelínkové přípravný proužek pro předškoláky.

Cílem kroužku je seznámit děti se školním prostředím a pravidly, s orientací v prostoru, vyzkoušení si správného sezení v opravdových školních lavicích. Děti si procvičují jméno, příjmení a adresu svého bydliště, určují první hlásku na začátku slova, vytleskávají své jméno, určují počet slabik a přiřazují k příslušné číslici. Trénují sluchovou a rytmickou paměť.

Dále se zaměřujeme na aktivity k rozvoji zrakového a sluchového vnímání, předmatematických představ, grafomotoriky a řečových dovedností. Doplňujeme hravé pracovní listy zaměřené na geometrické tvary a labyrinty, početní představy – první, druhý, poslední a vybarvení podle návodu. Pocvičujeme logické myšlení, číselnou řadu v rozsahu první desítky, poznáváme pojmy více, stejně, méně, první, poslední apod.

S dalšími rozvíjejícími aktivitami budeme pilně pokračovat každý den v mateřské škole a také v dalších kroužcích pro předškoláky.

Naším cílem je, abychom ve spolupráci s rodiči zajistili dětem co nejúspěšnější a také radostný vstup do základní školy.