Padá listí 01. – 05. 11. 2021

U Sluníček jsme si s dětmi celý týden hráli s listy a přírodninami. Povídali jsme si o změnách v přírodě, proč listí padá a pozorovali jsme podzimní barvičky. Nejprve jsme si venku na procházce přírodniny a listy nasbírali, pak jsme s nimi cvičili. Po cvičení jsme relaxovali. Hráli jsme hudebně-pohybové hry „Na veverky, Na muchomůrku, Na ježka“. Také jsme zpívali písničku „Listopad“. Listy jsme použili i na výrobu sovičky, k dekoraci větvičky a děti si dle vlastní fantazie korkovým tiskátkem vytvořily barevné stromy. Děti si také dolepily kukuřičky na ruličky z toaletního papíru. Naučili jsme se básničku „Padá z vrby zlatý list“. Hráli jsme na vítr a věnovali jsme se dechovým cvičením a gymnastice mluvidel. V tomto týdnu proběhlo i vánoční fotografování dětí.
Lucie Janochová