Ovoce 4. – 8. 10. 2021

IMG_20211008_130400

Tento týden se děti seznámily s názvy některých druhů ovoce a pomocí Kimových her poznávaly jejich barvu, tvar, vůni i chuť. Děti se dozvěděly, že ovoce je svým množstvím vitamínů velmi zdravé a také si navzájem prozradily, který druh ovoce mají nejraději. Nyní se vždy na dopolední ovocnou svačinku od paní kuchařek moc těšíme. S jablíčkem i říkankami o ovoci jsme si zacvičili a protáhli si celé tělo. Zahráli jsme si pohybové hry „Čáp ztratil čepičku“, „Na veverky“, „Na jablíčko“ a věnovali jsme se dechovým cvičením a gymnastice mluvidel. Děti se seznámily s říkankou „Švestky“ a říkankou s pohybem „Ježek a hruška“. Za doprovodu klavíru a dětských doprovodných nástrojů (rumba koulí a ozvučných dřívek) jsme si zopakovali písničky „Jsme kamarádi“ a „Kamaráda mám“. Děti se seznámily s písničkou „Na trnky“ a vyzkoušely si základní mazurkový krok při písničce „Měla babka“. Děti si procvičily jemnou motoriku ruky při výrobě jablíček z plastelíny a také při lepení papírových částí – ohryzků. Obojí mají děti vystaveno v šatně. Podzimní čas trávíme na školní zahradě, kde děti využívají skluzavky, průlezky i trampolínu, ale zvládli jsme i otrhat poslední rajčátka. Byli jsme i na procházce v okolí, kde jsme viděli jabloně s jablíčky a pozorovali jsme slepičky. Na závěr tohoto týdne jsme ve sférickém kině shlédli hezkou pohádku o farmáři – dědečkovi, který nás seznámil se zvířátky z celého světa.

Lucie Janochová