Výroba zvířat (masopust)

IMG_20200224_153726

Dnes a minulou hodinu výtvarného kroužku jsme věnovali vyráběním zvířat z papíru. Děti si nejprve vymalovaly vodovými barvami již přichystané oči zvířat. Natrhaly na proužky pomalovaný či pokreslený papír a noviny. Poté tyto proužky lepily na výkres, který sloužil jako podklad.  Dále děti dolepily oči , zobák nebo nos zvířete, které si na začátku hodiny…

Číst dál →

Roztírání plastelíny a malba vodovými barvami

IMG_20200210_150423

Na dnešní den jsem si pro děti připravila netradiční techniku, a to roztírání plastelíny na papír. Děti si vybraly již předkreslený obrázek a pustily se do díla. Nejprve si z plastelíny vymodelovaly malé kuličky, které položily na vyznačené barevné tečky na obrázku. Potom tyto kuličky roztíraly prstíkem. Některé děti na pomoc použily tvořítka. Na konec…

Číst dál →

Malba zimní krajiny

84322970_2544357492506263_4165768546523021312_n

V dnešní hodině jsme se pokusili namalovat zimní krajinu. Děti měly za úkol roztírat temperovou barvu štětcem zleva doprava, aby vzniklo pozadí. Na takto namalované pozadí jsme se snažili jednoduchým způsobem namalovat jehličnatý strom (stromy). Nakonec jsme pomocí dvou štětců, namočené v bílé temperové barvě „ťukali“ štětci o sebe, a tím vytvořili padající sníh. Jaroslava…

Číst dál →

Změna lektora

vv

Vážení rodiče, od 2. pololetí dojde ke změně lektora Výtvarného kroužku. Místo paní učitelky Stokláskové kroužek povede externistka, paní Jaroslava Dvořáková. Lekce budou probíhat stejně jako doposud, tj. každé pondělí od 14:30 do 15:30 hodin v ateliéru ZŠ.  

Číst dál →

Lední medvěd a sníh – 9. 1. 2020

Dnes si děti vytvořily ledního medvěda pomocí techniky Tupování houbičkou. Děti nanášely temperovou barvu na modrý papír do tvaru medvěda. Kolem medvěda vytvořily sníh pomocí obtiskování barvy na papír. V druhé části hodiny děti dostaly za úkol potřít celý výkres formátu A4 inkoustem a poté na plochu nanášely sůl. Po zaschnutí se na výkrese objevila…

Číst dál →