10. lekce 5. 1. 2022

1. Honička Na krále. 2. Překážková dráha – lavičky, žebřiny- překonávání strachu z výšky, seskoky. Švédská bedna- zdolávání překážky. Lano-běh. Lavičky – posilování, přitahování, přeskoky, balanční cviky. Žíněnky, barevné kytičky – skoky, poskoky. 3. Vybíjená 4. Hry s padákem

Číst dál →

7. lekce 2. 12. 2021

  1. Molekuly – pohybová hra na rozehřátí, pozornost, sociální dovednosti + běžecká abeceda 2. Štafetový běh – rozvíjí pozornost, reakci na signál, rychlost, přesnost, obratnost atd. 3. Opičí, překážková dráha – házení na cíl, válení sudů, plazení, přeskoky, přeběhy, zdolávání a překonávání překážky švédské bedny 4. Na čerty a anděly – Čerte, čerte, čertíku,…

Číst dál →

5. lekce 10. 11. 2021

  1. Svatomartinská honička s říkadlem 2. Sv. Martin na koni-dvojice. Jedno z dětí je kůň, druhé sv. Martin.  Martin ovládá svého koně pouze dotekem ruky, kůň má zavřené oči. Pokyny- vpravo, vlevo, stop, start. Volná, pomalá chůze 3. Překážková dráha-přeskoky snožmo, střídavě, kotoul vpřed, přelézání, přitahování, balanční cviky, plazení, válení sudů 4. Rybičky, rybáři…

Číst dál →

4. lekce 3. 11. 2021

Dušičková honička Cvičení na stanovištích a) kruhy, doplňkové cvičení – kladina -balanční cviky b) horolezecká stěna, doplňkové cvičení – lavička – přeskoky, přitahování c) rozložená švédská bedna – lezení, plazení, přelézání, doplňkové cvičení – válení sudů. Lano – přetahovaná lanem dvou týmů

Číst dál →

2. lekce 13. 10. 2021

Náplň kroužku: Dračí honička, proudové cvičení inspirované letem draka (švédská bedna, lavičky, lano, obruče, barevné kloboučky, skládací žíněnky atd.), nácvik kotoulu  vpřed,  pohybová hra Na ovečky a vlka. Dnes se děti při pohybových hrách seznámily s novými básničkami. Dana Strouhalová

Číst dál →