Bingo, zvířata

84699427_480128392660601_2970205829212405760_n

Středeční hodinou angličtiny jsme ukončili téma zvířata, kdy si děti zahrály hru Bingo. Děti byly po zásluze odměněny medailí, kterou si patřičně zasloužily. Zopakovali jsme si písničku „Old MacDonald had a farm“, ke které jsem využili dramatizační čepičky. Na závěr lekce jsme si udělali cvičení v sešitě a určovali, která zvířata žijí na farmě. Barbora Janoštíková

Číst dál →

Zvířata

Ve středeční lekci jsme si zopakovali názvy zvířat a zvuky, které dělají. Děti se učily pojmenovat obrázek a poznat ho podle pokynu. Zahráli jsme si anglickou tichou poštu, aby si děti upevnily názvy zvířat. Ve hře „Na farmě“, se děti proměnily ve zvířátka, které žijí na farmě. Na pokyn si jmenovaná zvířata vyměnila místa. Na…

Číst dál →

Zvířata, Barvy

V měsíci lednu se děti naučily čísla a zvířata. Zahráli jsme si pohybové hry na rozvoj postřehu, kdy se děti slepovaly s kamarády podle počtu, poznávaly barvy. Zopakovali jsme si písničku s pohybem. V poslední lekci se děti naučily písničku s pohybem „Old MacDonald had a farm“. Děti se učily anglické názvy zvířat a rovněž jaké dělají zvuky, které…

Číst dál →

Čísla

maxresdefault

V dnešní hodině jsme si s dětmi zopakovali anglické názvy pro čísla a barvy. Na začátku hodiny měly děti za úkol pospojoval didaktickou skládačku – čísla. Děti anglicky počítaly, kolik je čeho na obrázku a poté to řekly v celé anglické větě. V druhé části hodiny jsme si zopakovali písničku „Five Little Monkeys“. Děti si…

Číst dál →

Co děláme v angličtině

S dětmi ze tříd Srdíček a Berušek máme před sebou poslední hodinu angličtiny v tomto roce. Od měsíce záři jsme se naučili anglicky pozdravit, poznávat barvy, a také reagovat na anglické povely. V průběhu roku jsme se naučili i anglické básničky a písničky. V rámci hodin hrajeme různé pohybové hry, malujeme, hrajeme didaktické hry, kdy…

Číst dál →