Nové hračky v MŠ

V lednu byly dětem do MŠ zakoupeny nové hračky za více než 30 000,-Kč. Do každé třídy přibyly nové hry s ohledem na věk a potřeby dětí.

Pro nejmenší děti 1. třídy „Sluníček“ paní učitelky objednaly například tzv. „Říční kameny“ – hru pro rozvoj hrubé motoriky (nácvik odrazu, doskoku, rovnováhy, skákaní po jedné noze), odhad vzdálenosti, rozhodnost, dále magneticko-konstrukční stavebnice umožňující dětem vytvářet různé geometrické útvary a formou hry porozumět základům geometrie, magnetismu a konstrukce a další hry pro věkovou skupinu 3-4letých dětí.

Ve 2. třídě „Berušek“ přibyla stavebnice We play (velká sada vzájemně spojovatelných dílů, rozvíjející představivost a tvořivost dětí), balanční hra „Housenka“ pro rozvoj jemné i hrubé motoriky a koncentrace a dále hračky, které děti využijí při námětových hrách v hracích centrech (doktorský kufřík, košík plný zeleniny a ovoce, sada kovových hrnců do dětské kuchyňky).

Do 3. třídy „Srdíček“ byly dětem zakoupeny hry rozvíjející myšlení. Společenská hra „Příšerkový labyrint“ pomáhá trénovat strategické myšlení a flexibilitu, při skládání puzzle s 3D efektem děti zjišťují, jak se mění prostorový vjem. Puzzle „Koule“ se skládá z  barevných dílů různých velikostí a při jeho skládání děti trénují trpělivost a logické myšlení. Magnetická stavebnice představuje skvělý úvod do geometrie. Umožňuje dětem poznávat základní geometrické tvary a následně vytvářet složitější 2D a 3D útvary.       Mimo to mohou děti rozvíjet motoriku cvičením na balanční desce, která je kromě logického myšlení zaměřena na nácvik rovnováhy a koordinace pohybu. Letní lyže pro dva procvičují nejen rovnováhu, synchronizaci a rytmus chůze, ale i koordinaci, obratnost a týmového ducha. Zábavu si především kluci užijí s magnetickým fotbalem (stolní hrou pro 2-4 hráče).